In de aanloop naar ons symposium ‘Levensloop’ op vrijdag 7 november a.s. introduceren wij alvast elke deelsessie of presentatie. Zo krijg je een idee wat je kunt verwachten van de presentaties en van alle sprekers en deelnemers. De eerste introductie is van de presentatie over Levend Verlies.
Deze presentatie wordt verzorgd door Minke Verdonk. Zij is orthopedagoog, onderzoeker en ouderbegeleider en moeder van een 17-jarige zoon met een ernstige (lichamelijke) beperking. Zij geeft trainingen, schreef het boek ‘Oog voor jou’, en is medeoprichter van een stichting voor en door ouders van kinderen die extra zorg nodig hebben, de UP Foundation. Daarnaast host zij de podcast serie Levend verlies.
Ruimte maken voor verlieservaring
In haar werk als ouderbegeleider en trainer komt Minke veel ouders tegen, ook ouders van kinderen met het Rett Syndroom. Zij deelt graag haar kennis en ervaring rondom het thema levend verlies met ouders én zorgprofessionals omdat zij weet hoe waardevol het is om ruimte te maken voor wat je als ouder ervaart, verliest en nodig hebt. Zij hoopt dat ouders ervaren dat het ook over hén mag gaan en dat spreken over verlies ook erkenning en verlichting op kan leveren.
